Header

Zdrowie i medycyna

Zarejestruj się - Dowiedz się więcej tutaj - Przeczytaj pełną wersję tutaj - Odwiedź stronę tutaj - Kliknij tutaj - Kliknij - Dowiedz się - kliknij tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj Pewne osoby dalej bazują w leczeniu na rozstrzygnięciach naturalnych, np. stosując zioła, lecząc dotykiem lub ciepłem. Bardzo interesujące są praktyki lecznicze używane w innych państwach. Na rzecz przykładu medycyna tybetańska jest uprawiana od wieków w Tybecie i obszarach sąsiadujących z tym krajem. To stara i stereotypowa forma medycyny, która używa podejście diagnostyczne: analizę pulsu, śliny, zachowania, ogólnej kondycji. Szeroko są stosowane lekarstwa na bazie naturalnych składników roślinnych i mineralnych. Bazą farmakologii jest ziołolecznictwo oraz zielarstwo, a dzisiaj także fala uderzeniowa warszawa. Medycyna ta używa również praktyczną wiedzę pochodzącą z kultywowania tantr buddyjskich, inaczej uprawiania jogi. Medycyna chińska entuzjastycznie użytkuje akupunkturę oraz akupresurę. Kładzie się nacisk na przywrócenie harmonijnego funkcjonowania organizmu ludzkiego oraz wzmocnienie odporności na choroby. Celem każdej terapii jest leczenie całego organizmu ludzkiego, nie pojedynczej dolegliwości. Co poniektórzy zaliczają tą medycynę do niekonwencjonalnych.
Kiedy jesteśmy młodzi, po prostu raczej nie dbamy o własne zdrowie - choć na szczęście ciężko mówić o zasadzie. Zasadniczo prawda jest taka, że we wszystkich przypadkach należy uzmysłowić sobie jedną rzecz - musimy dbać o stan swojego zdrowia! Akurat co do tego trudno mieć wątpliwości. W jaki sposób w takim razie sprawić, że będziemy raczej należeli do grona osób, które są usatysfakcjonowane z własnego zdrowia? Cóż, to ciężkie do zrealizowania...
Nie można powiedzieć, niestety, iż po zapoznaniu się z tym tekstem będziesz miał możliwość lepiej radzić sobie z własnym zdrowiem, lecz trzeba zwrócić uwagę, że we wszystkich przypadkach czymś ze wszech miar istotnym jest to by najzwyczajniej w świecie nie starać się szukać jakichś wymówek. A więc powinniśmy mieć na uwadze, że jeżeli w rachubę wchodzi stan własnego zdrowia, to zawsze bardzo dużo zależy od nas. Oczywiście są jeszcze uwarunkowania genetyczne, lecz to swoją drogą.

Spis Treści